Szczotki do mycia butelek — jaki model wybrać?

Po każdym karmieniu malucha wszystkie użyte akcesoria powinny zostać dokładnie umyte oraz poddane dodatkowej sterylizacji. Takie działanie pozwoli usunąć ze ścianek szklanych oraz plastikowych butelek wszelkie szkodliwe bakterie. W tym celu doskonale sprawdzi się specjalna szczotka, która dokładnie oczyści wnętrze butelki. Sprawdź, dlaczego warto wyposażyć się w takie akcesorium.

Jakie jest zastosowanie produktu?

Stosowanie butelek i smoczków wielorazowego użytku wymaga od rodzica regularnego mycia poszczególnych elementów. Przyda się także zastosowanie specjalnego urządzenia do sterylizacji lub zamoczenie na około 15 minut akcesoriów do karmienia w gorącej wodzie. Z pozostałościami po pokarmie, idealnie poradzą sobie szczotki do mycia butelek, które są łatwe i wygodne w użyciu, dzięki odpowiednio wyprofilowanemu kształtowi. Takie akcesorium przyda się również podczas czyszczenia dziecięcych kubeczków i bidonów. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru szczotki do mycia butelek?

Na rynku można znaleźć różne produkty czyszczące, wykonane zarówno ze sztucznych tworzyw, jak i naturalnych materiałów (m.in. bambusa). Z pewnością warto postawić na miękkie włosie, które nie porysuje ścianek butelki (to szczególnie istotne przy wariancie szklanym), a także wygodny, profilowany uchwyt, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie dotrzeć do wnętrza wszystkich elementów posiadanego zestawu do karmienia. Producenci proponują również artykuły zakończone gąbką czy dodatkowe miniszczotki, które są przeznaczone do usuwania resztek pokarmu z wnętrza smoczka.

Gdzie kupić szczotkę do mycia smoczków i butelek?

Największy wybór tego typu akcesoriów można znaleźć oczywiście w sklepach internetowych. Sprzedawcy proponują szczotki w różnych kształtach i kolorach. Niektóre artykuły zostały wyposażone w specjalne przyssawki (do przymocowania w dowolnym miejscu) lub sznurki w celu ich zawieszenia, aby mieć szybki dostęp do produktu. Osoby, które cenią ekologiczne podejście do życia, mogą zdecydować się na szczotki wykonane z naturalnych materiałów (m.in. drewna, bambusa, włókien kokosowych, szczeciny).