Najmodniejsze źródła światła w Krakowie — lampy i nie tylko!

Osoby poszukujące oświetlenia do swojego domu zdecydowanie mają w czym wybierać. Oczywiście wybór ten nie może być pochopny. Pomieszczenia muszą być oświetlone w odpowiedni sposób, a przy tym lampy i inne produkty powinny pasować do panującej w przestrzeniach aranżacji. Najbardziej jednak pożądane obecnie są nowoczesne rozwiązania. Sprawdź, co można znaleźć w sklepach w Krakowie!

Im więcej punktów świetlnych we wnętrzu, tym lepiej

To jedna z ważniejszych zasad doboru oświetlenia, a także aranżowania wnętrz w ogóle. Posiadanie wielu punktów świetlnych w praktycznie każdym pomieszczeniu daje bardzo dużo korzyści. Jest to przede wszystkim sposób na dodatkowe doświetlenie tam, gdzie tego potrzeba. Mając np. górne oświetlenie w salonie, a do tego lampę podłogową lub biurkową, możesz tej drugiej użyć dodatkowo do doświetlenia czytanej książki, kierując strumień światła wprost na jej strony. Różne rodzaje produktów przydają się też w kuchni. Oprócz górnego oświetlenia, warto oświetlić szafki, a także blat roboczy i kuchenkę, na przykład za pomocą halogenów umieszczonych w suficie albo na ścianie. Zapewni to wygodę w czasie prac kuchennych, a nawet wpłynie na bezpieczeństwo!

Poza tym wiele punktów świetlnych daje możliwość oszczędzania. Nie zawsze pomieszczenia trzeba oświetlać bardzo jasno, stosując górne oświetlenie, np. włączając żyrandol czy lampę sufitową. Mała lampka czy kinkiet na ścianie wystarczą podczas relaksu na kanapie, oglądania telewizji itp. Dzięki temu pobór energii będzie mniejszy.

Jakie lampy są obecnie modne?

Nowoczesne aranżacje także zakładają zastosowanie wielu źródeł światła —  lampy w Krakowie to nie jedyna opcja, wybierać można też wśród halogenów, kinkietów, plafonów i różnego rodzaju opraw. Takie produkty przeznaczone są do umieszczania na podłogach, stołach, podwieszania na suficie lub montażu w suficie podwieszanym, w ścianach, a nawet podłogach. To ostatnie rozwiązanie przydaje się do oświetlania ciągów komunikacyjnych, jak schody, korytarze, ale świetnie sprawdza się też w łazience. Odwiedzając ją nocą, nie trzeba wybudzać się, stosując górne oświetlenie. Najlepiej przy tym, by takie oświetlenie miało czujnik ruchu i zapalało się samo.