Cera jest codziennie narażona na wpływ mnóstwa szkodliwych czynników. Warto zatem dobrze o nią zadbać, chroniąc ją, zaspokajając jej wszystkie potrzeby, a także oszczędzając jej zbędnej chemii czy określonych działań. Sprawdź, jakie preparaty mogą się przydać i jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy.

Oczyszczanie — klucz do zdrowia

Jedną z najgorszych rzeczy, jakie można zrobić swojej skórze, jest oczyszczanie jej w niedokładny sposób oraz z użyciem nieodpowiednich produktów. Twarzy nie można umyć pierwszym preparatem, który wpadnie w ręce, nie nadają się do tego kosmetyki do ciała czy mydło do rąk. Nawet wiele produktów przeznaczonych typowo do tego celu ma kiepskie działanie, przede wszystkim ze względu na obecność wysuszających składników. Koniecznie zatem trzeba zaopatrzyć się w dobry produkt jak olejek, delikatna pianka o naturalnym składzie czy emulsja. Polecane są też przeznaczone głównie na noc preparaty z kwasami, które złuszczają martwe komórki skóry. Są stosowane w przypadku cery ze skłonnością do niedoskonałości.

W kwestii oczyszczania ogromną rolę odgrywa też demakijaż. Jeśli tylko robi się makijaż, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w dobry preparat do jego zmywania, na przykład balsam do stosowania z wodą. Nowoczesne alternatywy dla kosmetyków stanowią ekologiczne akcesoria jak rękawice czy bambusowe ściereczki, zmywające makijaż bez użycia substancji myjących.

Booster — serum do zadań specjalnych

Takie nowoczesne kosmetyki do twarzy o silnie stężonych składnikach, często dwufazowe (trzeba je wstrząsnąć przed użyciem), stanowią świetne uzupełnienie dla standardowej pielęgnacji wtedy, gdy skóra potrzebuje dodatkowej dawki np. nawilżenia. Zwykle są też wzbogacone o substancje antyoksydacyjne, chroniące skórę przed szybkim starzeniem.

Idealna cera dzięki dobrze dobranym kosmetykom

Nawet poważniejsze problemy ze skórą, jak trądzik czy objawy starzenia, można trzymać w ryzach, stosując systematyczną pielęgnację dobrze dobranymi kosmetykami. Warto zadbać o swoją cerę, by cieszyć się jej zdrowiem i pięknym wyglądem.