Standardowa pielęgnacja skóry zawsze wygląda tak samo — mycie, oczyszczanie i złuszczanie, nawilżanie, ewentualnie ochrona przeciwsłoneczna. Jednak bardzo ważne jest też reagowanie na wykazywane przez skórę twarzy i ciała specjalne potrzeby, wychodzące poza standardową pielęgnację. Co to może być i na jakie preparaty wówczas warto postawić? Sprawdź, być może też masz takie problemy!

Remedium na cellulit

Tzw. pomarańczową skórkę ma tak wiele kobiet, że duża część pań już przestała z nią walczyć, postrzegając to zjawisko jako normalne. Faktem jest jednak, że nierówności na skórze nie dodają urody, w dodatku pogłębiają się, na pewno więc warto walczyć z nimi choćby po to, by nie dopuścić do pogorszenia się wyglądu ud czy pośladków. Antycellulitowe, wyszczuplające kosmetyki do ciała, w formie peelingów, preparatów do mycia, a przede wszystkim kremów i balsamów, mogą przynieść bardzo dobre skutki, trzeba tylko stosować je systematycznie.

Godny polecenia krem do biustu

Kobiety często nie zaprzątają sobie głowy pielęgnacją piersi w przypadku, gdy mają niewielki rozmiar miseczki. Warto jednak pamiętać, że grawitacji i innym czynnikom wpływającym na wiotczenie skóry biustu podlega każdy rozmiar. Ciąża, karmienie piersią, wahania wagi — wszystko to sprawić może, że biust straci ponętny kształt. Stosowanie dobrego kremu może pozwolić temu zapobiec, a przy okazji jego aplikacji można wykonać samobadanie piersi, tak ważne w profilaktyce nowotworu.

SOS dla skóry zmęczonej opalaniem

Choć lekarze zalecają, by, zamiast słońca wybierać opaleniznę z tubki, trudno oprzeć się kąpielom słonecznym, nadającym skórze piękny, złocisty odcień. Chcąc zminimalizować złe skutki opalania, trzeba użyć kosmetyku z filtrem, stawiając na ochronne kosmetyki do twarzy, a potem balsam po opalaniu. Ukoi on skórę, nawilży ją i pozwoli na dłużej zachować piękny kolor.

Efektywna pielęgnacja dzięki kosmetykom

Na stan skóry wpływa wiele czynników jak dieta, ilość wypijanych płynów i styl życia. Nie da się jednak ukryć, że stosowana pielęgnacja i kosmetyki mają szczególne znaczenie. Warto więc dobrze dobierać je do potrzeb skóry.