Czeka Cię zakup nowego laptopa? Coraz więcej osób przekonuje się, że sprzęt poleasingowy to lepsza opcja niż nowe komputery, a na pewno korzystniejsza niż używane urządzenia. Przed podjęciem decyzji jednak warto sprawdzić klasy takich notebooków. Dowiedz się o nich więcej już teraz – przeczytaj ten artykuł!

Klasa A

Najwyższą kategorię stanowią komputery klasy A. To sprzęt poleasingowy, który jest nie tylko całkowicie sprawny technicznie i wygląda niemal jak nowy. Co więcej – urządzenia te pracują też zupełnie jak laptopy z półek sklepu z elektroniką albo i lepiej! Skrupulatnie przetestowane, odświeżone, będą dobrym wyborem m.in. na prezent.

Klasa A-

Główna różnica między A i A- leży w tym, że w przypadku tych sprzętów poleasingowych widać wyraźniej, że były one już wcześniej używane. To oznacza, że można gdzieś dostrzec nieco bardziej widoczne ślady użytkowania, na matrycy mogą występować małe plamki czy ryski, ale nie wpływają one na komfort pracy.

Klasa B

Choć to wciąż w pełni sprawny sprzęt, to po nim wyraźniej widać, że był już wcześniej używany. Komputer poleasingowy klasy B miewa na obudowie drobne pęknięcia, jednak nie wpływają one na techniczną sprawność laptopa. To kompromis między ceną i wydajnością podzespołów a estetyką.

Sięgnij po sprzęt dla siebie!

Choć sprzęty poleasingowe dzieli się na kategorie, każdy z nich z pewnością będzie zdatny do pracy i rozrywki. Różnice leżą przede wszystkim w stronie wizualnej i kosztach zakupu, bo wszystkie one są w 100% sprawne technicznie. Dlatego zakup każdego z nich jest opłacalny. Warto przy tym pamiętać, by sięgać do oferty sprawdzonych sprzedawców.