Jakie wymagania należy spełnić przy montażu wagi najazdowej?

W zakładach przemysłowych, hurtowniach czy skupach, np. zboża, przydają się przenośne, specjalistyczne urządzenia mierzące masę pojazdu bez ładunku i z ładunkiem. Usprawniają one pracę i przyspieszają obsługę klientów. Są dostępne w różnych wersjach. Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się, jakich!

Czy wagi samochodowe są dokładne?

Są to urządzenia kalibrowane i sprawdzane przez specjalistów, dzięki czemu ich dokładność jest wysoka. Jedną z najchętniej używanych w wielu przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych jest waga najazdowa. Wielu producentów konstruuje ten sprzęt tak, aby mieścił się w trzeciej klasie dokładności handlowej. Służy on do określania całkowitej masy pojazdu i jest dostępny w kilku wersjach jeśli chodzi o nośność. Waga ta zwykle zbudowana jest z dwóch, trzech lub czterech segmentów z wzmocnionymi obrzeżami ustawionymi na czujnikach tensometrycznych. Warto dodać, że wszystkie te urządzenia są certyfikowane i zgodne z normami europejskimi.

Z jakich materiałów buduje się samochodowe wagi najazdowe?

Te  urządzenia pomiarowe dostępne są na rynku w kilku modelach. Do ich budowy wykorzystuje się gotowe elementy betonowe, żelbetowe lub stalowe. W przypadku wag betonowych mogą one też być wylewane na miejscu u klienta z wysokiej jakości betonu. Bez względu na rodzaj materiału wszystkie projektowane są w taki sposób, aby bez problemu znieść intensywną eksploatację i trudne warunki atmosferyczne. Są standardowo zasilane energią z sieci. Istnieje możliwość doposażenia takiego urządzenia w:

  • dodatkowe elementy uszczelniające,
  • wyświetlacz,
  • oprogramowanie kontrolne,
  • pilot,
  • obsługę kart RFID,
  • system automatycznego ważenia.

W ile czujników tensometrycznych wyposaża się takie wagi?

W zależności od nośności wagi najazdowej może ona zostać wyposażona w sześć do dziesięciu czujników klasy S3. Montuje się je na równym podłożu utwardzonym z użyciem specjalnych podkładek dystansowych, chroniących je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Czy konieczne jest wylanie fundamentów pod taką wagę?

Nie ma takiej konieczności, wystarczy utwardzenie i wyrównanie nawierzchni. Fundamenty znacznie podniosłyby koszt budowy wagi. Jeśli zainteresowało Cię to urządzenie, znajdź w Internecie producenta z najlepszą ofertą!