Szukasz sposobów na połączenie swojego smartfona z teleodbiornikiem? Dowiedz się, jak udostępnić ekran z telefonu na telewizor. W nowoczesnych urządzeniach jest to bardzo proste. Przekonaj się, co musisz zrobić krok po kroku, by osiągnąć założony efekt.

Udostępnianie ekranu

Jest wiele powodów, dla których ludzie decydują się na przesyłanie obrazu z telefonu na tv. Smartfony są niezawodnym źródłem rozrywki, wiedzy i kontaktów ze znajomymi. Są jednak sytuacje, w których niewielki ekran jest problematyczny. Na dużym wyświetlaczu wygodniejsze jest na przykład:

  • granie w niektóre gry mobilne,
  • wyświetlanie zdjęć i pokazów slajdów,
  • oglądanie filmów i seriali.

Współczesne technologie pozwalają na odczyt danych w wysokiej rozdzielczości. Żywe kolory i starannie wyważone kontrasty sprawiają, że każdy wyświetlany obraz staje się bardziej realistyczny.

WI-FI Direct

Jednym ze sposobów na połączenie telefonu z telewizorem jest WI-FI Direct. Oba sprzęty muszą być podłączone do bezprzewodowego Internetu. Nie jest jednak wymagane używanie tej samej sieci. Wystarczy wejść w ustawienia odbiornika, który tworzy punkt dostępu i sparować urządzenia. W menu powinny się pojawić opcje typu „Szybkie połączenie” lub „Smart View”. W smartfonie przydatna będzie funkcja udostępnienia ekranu. Jeśli Twój model jej nie posiada, możesz ściągnąć zastępującą ją aplikację.

Bluetooth

Kolejną metodą jest wykorzystanie Bluetooth. Cały proces przebiega bardzo prosto. Wystarczy, by sprzęty były ustawione blisko siebie. Należy włączyć funkcję i sparować urządzenia. Robi się to poprzez kliknięcie w ich spersonalizowane nazwy. Jak połączyć telefon z telewizorem? Bluetooth to najpopularniejszy sposób, który przede wszystkim nie wymaga żadnych dodatkowych udogodnień. Większość odbiorników i smartfonów posiada tę funkcję. Różni się jedynie jej zasięg.

Kabel HDMI

Nie zależy Ci na łączności bezprzewodowej? Postaw na kabel HDMI. To dość tradycyjne rozwiązanie, które od lat spotykane jest w polskich domach. Wymaga dobrania odpowiednich wtyków i wpięcia końcówek do właściwych portów. W ustawieniach tv należy wybrać źródło sygnału i oznaczyć je jako HDMI.

Rodzaj telewizora

Przy zakupie teleodbiornika zwróć uwagę na dodatkowe opcje, w które został wyposażony. Łatwość parowania urządzeń mobilnych zależy od konkretnego sprzętu. Często polecany przez użytkowników jest na przykład telewizor Philips. Jego działanie opiera się na systemie Android TV. Stwarza to bardzo wiele możliwości transmisji danych i korzystania z Internetu. Wśród docenianych przez użytkowników funkcji znajduje się także dostęp do różnych trybów obrazu, zaprojektowanych z myślą o transmisjach sportowych, grach, seansach filmowych oraz standardowym oglądaniu telewizji.

Łączenie telefonu z telewizorem

Jeśli chcesz udostępnić ekran ze swojego smartfona na ekranie tv, możesz to zrobić na kilka sposobów. Wykorzystaj WI-FI Direct lub Bluetooth. Wybieraj nowoczesne sprzęty, które łatwo łączą się z urządzeniami mobilnymi i pozwalają na szybką transmisję różnego rodzaju danych.