Telefony z logo ugryzionego jabłka cieszą się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników. Jednak przy wszystkich ich zaletach mają jedną słabość – szklane „plecki”, które łatwo uszkodzić. Na szczęście wymiana tylnej obudowy w iPhone 11 jest możliwa. Jak jej dokonać? Przeczytaj artykuł i się przekonaj!

Czy da się wymienić „plecki” samodzielnie?

Często właściciele smartfonów zastanawiają się, czy da się samodzielnie usunąć rozbitą szybkę i wstawić nową. Teoretycznie – tak. Jednak takie zadanie wymaga nie tylko specjalnych narzędzi, ale i umiejętności. Tym bardziej że często trzeba wymontować z urządzenia całą elektronikę. W sieci można znaleźć wiele instruktaży, jak przebiega wymiana tylnej klapki w iPhone 11 Pro i innych modelach. Jednak w praktyce – nawet najlepsza instrukcja nie pomoże, jeśli nie ma się doświadczenia.

Lepiej skorzystać z usług profesjonalnego serwisu

Chcąc mieć pewność, że praca zostanie wykonana prawidłowo, lepiej pozostawić ją specjalistom. Biorąc pod uwagę, jak powszechnym problemem jest rozbita szklana obudowa telefonów Apple – wiedzą, jak ją naprawić. To, co może zrobić właściciel urządzenia, to wykonanie kopii zapasowej – na wszelki wypadek.

Dlaczego warto wymienić rozbitą szybkę?

Doświadczenie serwisantów zajmujących się wymianą tylnej obudowy iPhone’a 11 – także w wersji Pro, to tylko jedna strona medalu. Profesjonalne narzędzia, dostęp do oryginalnych części, wysoka precyzja wykonania – to kolejne korzyści, które zapewniają specjaliści od naprawy urządzeń Apple. Warto więc pozostawić im usunięcie starej i wstawienie nowej klapki.