Gdzie znajduje zastosowanie najazdowa waga  samochodowa?

W przedsiębiorstwach zajmujących się hurtowym handlem np. materiałami sypkimi konieczne są wygodne w użyciu urządzenia pomiarowe pozwalające na szybkie określenie ilości towaru znajdującego się na samochodzie. Chcesz dowiedzieć się, jakie urządzenia służą do tego celu? Zainteresuj się artykułem!

Jaka waga sprawdza się w pomiarze masy całkowitej pojazdu?

W punktach kontroli załadunkowej sprawdzają się specjalistyczne wagi samochodowe. Ich dobór uwarunkowany jest różnymi czynnikami, takimi np. jak konieczność umieszczania ich w różnych miejscach lub dostosowanie do wymogów ruchu w danej przestrzeni. Sporym zainteresowaniem cieszy się  waga najazdowa , wykorzystywana nie tylko w przedsiębiorstwach, ale też np. w punktach kontroli celnej.

Gdzie można montować wagi najazdowe?

Są to urządzenia odporne na działanie czynników atmosferycznych, więc nie ma szczególnych wymagań jeśli chodzi o ich montaż. Wystarczy, że podłoża, na których mają zostać posadowione, są równe i mają utwardzone powierzchnie. Są one wyniesione ponad poziom drogi, dzięki czemu trudno jest je uszkodzić. Do najważniejszych cech tego sprzętu należy zaliczyć:

  • trwałość,
  • bezawaryjność,
  • długą żywotność,
  • precyzję działania.

Jakie rodzaje wag najazdowych są dostępne na rynku?

Producenci i dystrybutorzy oferują wagi samochodowe o różnym tonażu. Najczęściej urządzenia te dostępne są w wariantach 20-, 40- i 60-tonowych. Różnią się one także budową. Jeśli chodzi o materiały użyte do ich wykonania, to dzielą się na sprzęt:

  • stalowo-betonowy,
  • betonowy,
  • stalowy.

Producenci dostosowują się do potrzeb i oczekiwań swoich klientów, gwarantując wysoką jakość materiałów, wysoką sprawność i bezproblemowe działanie wag najazdowych.

Czy długo trwa montaż takiej wagi?

Czas potrzebny na posadowienie takich urządzeń jest stosunkowo krótki, ponieważ w większości buduje się je z gotowych prefabrykatów. Instalacja na ogół nie trwa dłużej niż 24 godziny. Jesteś zainteresowany pomiarowym sprzętem najazdowym? Znajdź w sieci producenta i złóż zamówienie.