Czy warto kupować łóżka chowane w meblach?

Zorganizowanie miejsca do życia na niewielu metrach kwadratowych to spore wyzwanie, ale zadanie to może świetnie się udać, trzeba tylko stawiać na sprytne, funkcjonalne rozwiązania. Mogą to być np. wielofunkcyjne sprzęty, ale doskonałym rozwiązaniem będą też łóżka chowane w meblach. Dowiedz się więcej na temat tych nietypowych elementów wyposażenia!

Wygodne miejsce do spania —  niezbędne w każdym mieszkaniu

Idealnie, zwłaszcza dla zdrowia snu, byłoby posiadać oddzielną sypialnię, prawdziwą oazę spokoju, wyposażoną w wygodne, odpowiednio duże łóżko. Niestety, nie wszyscy mają tę możliwość, czasem miejsce do spania trzeba zorganizować w pokoju, który musi też służyć do wielu innych rzeczy i mowa tu nie tylko o mieszkańcach kawalerek czy osobach mających w domu sypialnię połączoną z miejscem do pracy. Także starsze dzieci czy młodzież wykonują w swych pokojach wiele czynności — śpią, ale też uczą się, spotykają ze znajomymi, bawią, oddają swoim pasjom itp. Oddzielenie strefy wypoczynku od strefy nauki czy zabawy jest niezbędne, a łóżko chowane w meblach może być na to dobrym sposobem —  nie jest to tylko idealna opcja oszczędzania przestrzeni.

Będzie to też ważne dla dorosłych. Jednym z wymogów dotyczących tzw. higieny snu jest zarezerwowanie łóżka tylko do wypoczynku. Źle jest siedzieć na nim w czasie pracy zdalnej czy leżeć w czasie rozrywki, gdyż wówczas mózg przestaje kojarzyć to miejsce ze snem. Idealnie jest zatem, np. w kawalerce, o poranku schować łóżko w szafie i zyskać strefę dzienną, sprzyjającą produktywności.

Czy takie meble są trwałe?

Wiele osób na pewno będzie zastanawiać się, czy codzienne składanie i rozkładanie takich łóżek nie zaszkodzi ich konstrukcji, warto jednak pamiętać, że są one do tego doskonale przystosowane, gdyż właśnie po to zostały stworzone. Łóżko chowane w szafie czy półkotapczan świetnie zatem nadają się do codziennego użytku, zamiast klasycznego mebla —  nie muszą być traktowane tylko jako zapasowe miejsce do spania, np. dla gości.

Doskonały efekt i oszczędność miejsca

Przy wszystkich swych zaletach, łóżka takie, pochodzące od dobrego producenta, są też niezwykle wygodne —  nie mniej niż klasyczne meble, ze stelażami i materacami. Sprawdź sam!