Zakup nowego komputera prosto ze sklepu często wiąże się z niemałym wydatkiem, szczególnie gdy nabywcy zależy na lepszych parametrach podzespołów. Dlatego niektórzy wolą sięgnąć po laptopy używane od prywatnych użytkowników lub sprzęt poleasingowy. To drugie rozwiązanie cieszy się niemałą popularnością. Czemu? Dowiedz się więcej z tego artykułu!

Komputer poleasingowy a używany

Teoretycznie – oba urządzenia były kiedyś w użytku, jednak w istnieje spora różnica między takimi sprzętami. Komputery używane zwykle kojarzą się z mocno wyeksploatowanymi maszynami o słabych akumulatorach, silnie grzejącymi się podzespołami oraz wysłużoną klawiaturą i touchpadem. W przeciwieństwie do nich sprzęt poleasingowy przed sprzedażą zostaje stosownie odświeżony przez profesjonalistów, którzy się na tym znają. Ewentualne wady zostają usunięte, a wraz z laptopem nabywca często otrzymuje nowe oprogramowanie systemowe.

Warto wiedzieć, że urządzenia te zostają odnowione nie tylko pod względem kosmetycznym. Dokładnie sprawdzane i, jeśli to możliwe, wymieniane są komponenty wewnętrzne, w tym kości pamięci RAM i CPU. Tym samym w ręce nowego właściciela trafia zupełnie sprawny notebook. Trzeba też dodać, że sprzęt poleasingowy to zwykle produkty pochodzące z biur i organów administracji, dzięki czemu większość z nich cechuje się doskonałym stanem technicznym i wizualnym. Poza tym nierzadko są to komputery takich marek jak Acer, HP, Dell i wielu innych, renomowanych producentów.

Jakie zalety ma komputer poleasingowy?

Zdecydowanie najważniejszą zaletą sprzętu poleasingowego jest jego cena, gdyż kosztuje on około 30% swojej pierwotnej wartości. Ponadto są to urządzenia, które poprzednim posiadaczom służyły około 2-3 lat. Dlatego nierzadko są one zbliżone wydajnością do nowych komputerów, świetnie się sprawdzając zarówno do pracy biurowej, jak i rozrywki – w zależności od modelu i zamontowanych w nich podzespołów. Co więcej – laptopy te dodatkowo mają wyraźnie określoną gwarancję, dzięki czemu, jeśli wyniknęłyby jakieś problemy, zawsze można liczyć na wsparcie techniczne sprzedawcy. Kupując takie urządzenia , masz także pewność, że sięgasz po elektronikę z pewnego, legalnego źródła, przebierając często wśród produktów najlepszych marek, w tym m.in. Apple czy Lenovo.

O tym jeszcze trzeba pamiętać!

Wybierając sprzęt poleasingowy zwróć uwagę na opinie o konkretnym modelu. Określ też cel zakupu – do pracy biurowej czy gier komputerowych – a następnie parametry komputera. Ponadto trzeba spojrzeć na wiek i stan techniczny urządzenia oraz czy zostało wyposażone w nowy system. Pamiętaj również, by wybierać produkt od sprawdzonego sprzedawcy.