Czy łóżka chowane w meblach to dobre rozwiązanie?

Narożniki z funkcją spania to popularny wśród osób dysponujących małym metrażem wybór, ale nie jedyny odpowiedni w takiej sytuacji. Jeśli masz niewiele miejsca, a chcesz zorganizować wygodne miejsce do spania —  dla siebie, dziecka albo gości, poznaj łóżka chowane w meblach!

Łóżka chowane w meblach —  doskonałe rozwiązanie

Nie każdy może sobie pozwolić na zaaranżowanie sypialni z prawdziwego zdarzenia, z wielkim, zajmującym dużo miejsca łożem —   ale też nie zawsze jest to potrzebne. Łóżka chowane w meblach mogą być świetnym rozwiązaniem na przykład do kawalerek, zwłaszcza dla singli, do pokojów, które pełnią wiele funkcji jednocześnie (zwłaszcza że można znaleźć warianty łóżek chowanych w szafie i jednocześnie z biurkiem), a także do pokoi dziecięcych i młodzieżowych. Posiadanie takiego łóżka będzie dla dzieciaków wielką frajdą, ale też zapewni im więcej przestrzeni do zabawy i nie tylko —  docenią to zwłaszcza lokatorzy mniejszych pokoi, którzy mieszkają wspólnie z rodzeństwem.

Półkotapczan czy coś innego?

Wielofunkcyjne meble to praktyczne rozwiązanie, znane nie od dziś, ale obecnie półkotapczany , jakie można znaleźć w sprzedaży, są znacznie nowocześniejsze, bardziej estetyczne i funkcjonalne niż meble z przeszłości. Doskonale odnajdą się w nowoczesnych aranżacjach i sprawdzą między innymi tam, gdzie liczy się oszczędność miejsca —  nie tylko z powodu małego metrażu, ale też chęci zachowania porządku, minimalizmu czy po prostu cieszenia się większą przestrzenią dla wygody.

Do wyboru są zaś różne rozwiązania, jak łóżko chowane w szafie, w ścianie, z biurkiem czy innymi dodatkowymi modułami. Dzięki temu meble takie sprawdzają się dla różnych użytkowników: singli, osób pracujących w domu, starszych dzieci i młodzieży, mieszających razem rodzeństw. W tym ostatnim przypadku świetną opcją może być alternatywa —  łóżko piętrowe.

Przydatne rozwiązania

Wielu Polaków narzeka na mały metraż, zwłaszcza w mieszkaniach w blokach, co jest normą w polskim budownictwie, zwłaszcza ze względu na wysokie ceny. Wystarczy jednak postawić na odpowiednie rozwiązania, by niewielka ilość miejsca przestała być problemem —  łóżka chowane w meblach są jednymi z lepszych!