W obecnej dobie gospodarki cyfrowej trudno sobie wyobrazić efektywne, skuteczne i sprawne prowadzenie działalności gospodarczej bez nowoczesnych mobilnych urządzeń (laptopów, tabletów, smartfonów itp.) z dostępem do Internetu. Kompleksowe zarządzanie firmowym sprzętem IT wymaga dysponowania specjalistycznym systemem informatycznym, który jednocześnie stworzy ochronę danych handlowych przedsiębiorstwa i osobowych pracowników  przed cyberatakami. Jeden z nich to oprogramowanie MDM. Co to jest za aplikacja? Jakie ma ona zalety i funkcje? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule. Przeczytaj, a poznasz ciekawe informacje!

Istota systemu MDM

Prezentowany system MDM (Mobile Device Manegement) to specjalistyczne oprogramowanie do zdalnego kontrolowania i monitorowania teleinformatycznych urządzeń pracowników, mających dostęp do wrażliwych danych firmowych. Program składa się z wielu modułów, które można dopasować do specyfiki, wielkości i struktury przedsiębiorstwa. O istocie tej klasy software’u świadczą liczne — użyteczne z punku widzenia prowadzenia biznesu — funkcje.

Jakie funkcje oferuje oprogramowanie MDM?

Nadrzędnymi celami MDM są: poprawa bezpieczeństwa, skuteczna kontrola i sprawne zarządzanie sprzętem IT  pracowników przedsiębiorstwa. Odbywa się to poprzez cztery kluczowe funkcje:

  • identyfikacyjną — która umożliwia geolokalizację aktywnych urządzeń w dowolnym czasie,
  • blokującą zgubione/skradzione firmowe komputery i telefony,
  • reglamentującą — pozwalając na przydzielanie opcji dostępu do określonych danych poszczególnym użytkownikom,
  • synchronizacyjną — z aktualną infrastrukturą sieciową organizacji.

MDM — system, który warto mieć

Na kluczowe pytanie zawarte w tytule artykułu — co to jest MDM? — odpowiedź brzmi: to wielofunkcyjny system informatyczny, który realnie usprawni działalność gospodarczą. Warto wybrać to narzędzie od znanego dostawcy tego typu oprogramowań IT.