Kompleksowe zarządzanie urządzeniami przenośnymi w przedsiębiorstwie wymaga wdrożenia specjalistycznego oprogramowania klasy MDM (ang. Mobile Device Management). Planując jego zakup, należy przestrzegać określonych zasad, które pozwolą na wybór najlepszego rozwiązania z punktu widzenia specyfiki firmy. Jakie to są reguły? Odpowiedź znajdziesz w artykule. Zobacz, co musisz wiedzieć, wybierając taką aplikację IT.

Program do zarządzania urządzeniami mobilnymi MDM — fundament bezpieczeństwa

Podstawowym celem narzędzia IT tej klasy jest skuteczna ochrona danych handlowych i osobowych pracowników organizacji. Dobrze zaprojektowana architektura aplikacji pozwala również  na integrowanie sprzętu z infrastrukturą sieciową firmy oraz ich zdalną konfigurację. System MDM to wielomodułowe rozwiązanie, które można dopasować do specyfiki, wielkości i struktury każdego przedsiębiorstwa. Aby aplikacja realnie usprawniła działalność gospodarczą należy kierować się określonymi regułami.

Najważniejsze zasady przy wyborze oprogramowania MDM

Wybierając program do zarządzania firmowym mobilnym sprzętem należy przestrzegać trzech kluczowych zasad:

  1. określenie liczby urządzeń, które będzie obsługiwał system — dlatego też osoby decyzyjne przed podpisaniem umowy z dostawcą powinny szczegółowo zapoznać się z parametrami technicznymi oprogramowania i jego wydajnością,
  2. sprawdzenie, czy aplikacja  pozwala na przechowywanie danych firmowych na serwerze lokalnym i dodatkowo w tzw. chmurze — co pozwala na dywersyfikację ochrony. W razie ewentualnej utraty  informacji z jednego źródła dane dostępne będą w drugim miejscu,
  3. konsultacja z ekspertami od MDM — która zweryfikuje, czy wybór konkretnego oprogramowania będzie optymalny z punktu widzenia prowadzonej działalności.

System MDM — wybierz profesjonalne rozwiązanie dla Twojej firmy

Wybór oprogramowania do zarządzania firmowym mobilnym sprzętem to określone koszty. Dlatego też planując nabyć system MDM należy dopasować go zarówno do specyfiki przedsiębiorstwa, jak i liczby służbowych urządzeń. Warto również zapoznać się z opcjami i parametrami wydajnościowymi aplikacji. Ostateczne decyzje zakupowe trzeba też skonsultować ze specjalistą z branży — taką jak firma projektująca programy klasy Mobile Device Management.